Zaboravili ste lozinku?
Prezreni građani Štampaj E-pošta
17.07.2007.

Nova vlada ponovo je, na nedvosmislen način, pokazala svoj prezir prema građanima i njihovim inicijativama. Grupa roditelja pokrenula je građansku inicijativu za ukidanje poreza na dodatu vrednost na opremu za bebe. Sakupili su više od 30 000 potpisa građana koji su podržali njihovu želju da već rođene bebe što manje osete siromaštvo svojih roditelja i cele Srbije. Inicijatori građanske inicijative okupljeni oko kampanje Bebac.com, noseći 35 000 potpisa građana koji su ih podržali, razgovarali su sa Ministarstvom finansija, dakle sa Vladom i glatko su (što u ovom slučaju znači i bezobzirno) odbijeni.

Onda je svojim potpisom akciju podržao i patrijarh srpski Pavle, što je lepo i očekivano. Taj jedan potpis promenio je stav i odluku Vlade. Ona je saopštila da podržava "...inicijativu patrijarha Pavla..." !?! Gde su se izgubili oni silni građani, roditelji i da podsetim cenjene političare - glasači? Izgleda kao da Vlada razumevanje i prihvatanje građanske inicijative vidi kao znak sopstvene slabosti! Patrijarh Pavle nije čovek kome je potrebno pripisivati zasluge za ono što sam nije pokrenuo. Verujem da i u njemu ova neprimerena i otužna servilnost naših političara izaziva nelagodu. Pošto se zahvale patrijarhu na podršci njihovoj inicijativi, građanima ostaje da se pitaju ko zastupa njihove interese ako ne Vlada koju su svojim glasovima podržali? Doviđenja na sledećim izborima.

Danas,  17. juli 2007.


Povezani članci:

  • Hag kad mu vreme nije

    Za dva dana dve »bombe«. Jedna u Požarevcu, oslobađajućom presudom Marku Miloševiću za prebijanje otporaša, podgrejala je sumnje da čuveni Slobin »neimar« Mrkonjić baš i nije lupao gluposti kada je vladu sa DS-om uslovljavao prekidom progona članova Miloševićeve porodice. Druga u Pančevu, hapšenjem haškog begunca Stojana Župljanina, posle duge, preduge pauze, vratila je hašku priču u sam centar stranačkih pregovora o formiranju »proevropske« vlade. 

  • Izborni račun

    U novoj vladi će svakako biti ili DS ili SRS, ali ne zajedno. Učešće svih drugih je neizvesno. Ukoliko ove dve stranke, ili koalicije, dobiju otprilike isti broj glasova, DS će biti u prednosti utoliko što će LDP i, možda, stranke manjina pre izabrati da budu u opoziciji nego da budu u koaliciji sa Radikalima.

  • Ko je uhitio Karadžića i zbog čega?

    Jeste da su radikali divljali, ali zar je to ikoga iznenadilo? Iste večeri uhitilo je Radovana Karadžića. A onda je Ivica Dačić izjavio da nema ništa s tim. Ajde! 

  • Monstrum

    Vođeni poučnom poslovicom da sve što je brzo jeste kuso, naročito kad treba formirati novu Vladu, srpski politički maheri nigde ne žure: tek je dva meseca posle izbora, zar stara erotska izreka ne kaže triput meri jednom seci? U prirodnom skladu historijskog spokojstva sa Srbijom koja voli polako, sporo a posebice mlitavo – pregovori tri mučeničke stranke o ostavinskoj raspravi sa merenjem i sečenjem nastavljaju se prigodnim tempom, nađu se, recimo oko jedan, porazgovaraju do dva, u tri obaveste javnost da su novi sastanak zakazali idućeg tjedna, slow down, take it easy!

  • Rezolucije za Ginisa

    Srbija bi mogla da uđe u Ginisovu knjigu rekorda, i po broju rezolucija o jednoj te istoj temi, i po već ustaljenom maniru političara da – ignorisanjem stvarnosti i činjenica – bacaju narodu prašinu u oči. 

 
< Prethodno   Sledeće >
VELIČINA SLOVA: A | A | A

Autori

Autori Naslovna
Peščanik
Aleksandar Bošković
Aleksandar Hemon
Aleksandar Trifunović
Aleksandar Stević
Biljana Srbljanović
Borka Pavićević
Biljana Stojković
Bojan Bajić
Bora Ćosić
Boris Buden
Boris Popović
Boris Dežulović
Boban Stojanović
Beton
Dimitrije Boarov
Dubravka Stojanović
Dubravka Ugrešić
Danilo Kiš
Dejan Đokić
Dušan Bogdanović
Dejan Ilić
Ivan Čolović
Ivan Milenković
Ivan Torov
Ivan Janković
Jovan Byford
Laslo Vegel
Latinka Perović
Miloš Vasić
Mirko Đorđević
Miroslav Prokopijević
Miša Brkić
Miloš Ćirić
Mirjana Miočinović
Momčilo Đurđić
Muharem Bazdulj
Milan Vukomanović
Marko Vidojković
Milutin Petrović
Mile Lasić
Miljenko Dereta
Nadežda Milenković
Nikola Samardžić
Nenad Dimitrijević
Nenad Prokić
Olga Manojlović Pintar
Olga Popović-Obradović
Olivera Milosavljević
Pavle Rak
Petar Luković
Predrag Ž. Vajagić
Rastislav Dinić
Radmila Radić
Svetlana Lukić
Srđa Popović
Stojan Cerović
Sreten Ugričić
Svetlana Slapšak
Semezdin Mehmedinović
Srđan Barišić
Sonja Biserko
Slavoj Žižek
Svetislav Basara
Teofil Pančić
Tibor Jona
Tomislav Longinović
Todor Kuljić
Vladimir Gligorov
Vesna Pešić
Vesna Rakić-Vodinelić
Vojin Dimitrijević
Velimir Ćurgus Kazimir
Vlada Milovanović
Vojislav Pejović
Vladimir Arsenijević
Vladimir Pištalo
Vladimir Todorić
Vuk Bošković
Zoran Đinđić
Zoran Ostojić
Žarko Puhovski
Žan Bodrijar
Jedan autor - jedan tekst
Tekstovi slušalaca
Džozef E. Štiglic
Kristofer Hičens